МЕНЕДЖМЕНТ МОЛОЗИВА

МЕНЕДЖМЕНТ МОЛОЗИВА
НЕ ВСЕ ТО ЗОЛОТО, ЩО СЯЄ

Антитіла у молозиві є вирішальним фактором для майбутньої молочної продуктивності телички. Ввести систематичний менеджмент молозива дуже просто, це не вимагає великих інвестицій. Але запам’ятайте! Ви маєте лише один шанс.

Чотири статті по оптимізації менеджменту молозива: Це перша з чотирьох статей про оптимізацію менеджмента молозива для телят. Чотири статті присвячені таким темам:
  • • Фінансовий прибуток від покращення менеджменту молозива
  • • Рівень антитіл має вирішальне значення для телят
  • • Важливість годування молозивом відразу після народження
  • • Значення якісної гігієни молозивая

Про Ганне Сковсгард та coloQuick International A/S Ганне Сковсгард Педерсен, кандидат наук, кваліфікований ветеринар, має практичний досвід роботи з ВРХ, та вже десять років займається науковою діяльністю.Вона приділяє увагу розвитку і поширенню фахових знань про оптимізацію менеджменту молозива.

coloQuick International A/S – датська компанія, заснована в 2015 році власниками компанії Calvex A/S. Компанія постачає продукцію та глибокі знання для підвищення продуктивності та зменшення споживання антибіотиків у молочних стадах, концентруючись на перших годинах життя теляти.

Важливий напрямок діяльності власника будь-якого бізнесу – робити невеликі коригування, що роблять великі зміни, що позитивно впливають на фінанси компанії. В молочному господарстві телиці – основа майбутньої молочної продуктивності стада, і для здорової економіки дуже важливо, що телиці виростають у сильну корову з тривалим терміном життя і високою продуктивністю молока.

Молозиво – найважливіша їжа в житті теляти. Гарний менеджмент молозива є життєво важливим для підтримки молочного потенціалу від теляти до телиці, і таким чином досягнення вісокої якості молочних корів у стаді. Окрім поживних речовин, молозиво містить багато біоактивних речовин, у тому числі антитіла. Численні дослідження показали, що речовини в молозиві позитивно впливають на фізіологію теляти, як на ранній стадії життя, так і після, коли теличка стає молочною коровою (Таблиця 1).

Поживні речовини в молозиві забезпечують енергією та будівельними блоками для живлення і росту. Біоактивні речовини впливають на метаболізм і вироблення гормонів, та сприяють утворенню тканини та органів за рахунок посиленного синтезу та росту клітин. Молозиво також впливає на розвиток слизової оболонки кишечника, а також на всмоктування антитіл і поживних речовин, стимулюючи ріст теляти.Теля народжується без антитіл, тому антитіла в молозиві створюють захист теляти проти хвороб в перші тижні після народження, поки не буде встановлене власне виробництво антитіл. Молозиво життєво важливе як для здоров’я, так і для швидкого росту протягом перших місяців життя теляти. Випробування показали прямий зв’язок між покращеним менеджментом молозива та потім високим виробництвом молока, завдяки позитивному впливу молозива на розвиток вимені телиці та згодом виробництва молока.

Мал. 1

Вплив на виробничі параметри та фінанси
Покращенний менеджмент молозива має позитивний вплив на параметри виробництва телят, молодняку та молочних корів. Здорові телята будуть швидше рости, щоб забезпечити більші надої молока, оскільки діарея та респираторні інфекції у телят мають негативний вплив на потенційний надій молока. Правильні параметри виробництва телят є ознакою того, що телиці будуть готові до осеменіння вчасно, та будуть достатньо розвинені фізично для першого отелу. Крім того, раннє перше осіменіння в поєднанні з тривалим терміном життя збільшує як життєву продуктивність корови, так і фінансовий прибуток від стада.

У Таблиці 1 наведений приблизний фінансовий прибуток від оптимізації менеджменту молозива, взятого з чотирьох джерел. Вибрані передумови та порядок розрахунків різні, також кількість включених виробничих параметрів різниться, а фінансовий прибуток, що остаточно розраховується, варіюється від одного джерела до іншого. Усі джерела прогнозують значний фінансовий прибуток від оптимізованого менеджмента молозива, в якому найважливішими факторами є триваліший термін життя корів та збільшення продуктивності молока. Розрахунки в Campos 2015 базуються на вимірюваному збільшенні надоїв молока у першій та другій лактаціях корів, перерахованому на кількість лактацій. Це призводить до порівняно вищої оцінки (243 євро на корову на рік) у порівнянні з іншими джерелами. Якщо припустити, що час життя корів збільшується одночасно, оцінка Campos реально може бути досягнута.
Таблиця 1. Економічний вплив покращенного менеджменту молозива
  • 1. Маржинальний прибуток: 0,19 євро кг молока
  • 2. Моделювання, яке зроблено за допомогою моделі SimHerd, виконувалось компанією coloQuick International A/S
  • 3. Загальний фінансовий прибуток спричинений низьким рівнем смертності і меньшою кількістю лікувань


Що означатиме менеджмент молозива для ВАШОГО стада?
Оптимізація управління молозивом призводить до підвищення молочної продуктивності. Вирощування сильних корів з тривалим терміном життя вплине на склад стада, оскільки там буде більше продуктивних корів, а це призведе до більш високого середнього надою (мал. 2). Середній надій в стаді можна збільшити, не обов’язково збільшуючи найвищий надій.

Мал. 2

Що стосується виробництва, реалістичне досягнення цього сценарію показано на Мал. 3, на якому середній надій молока в стаді передбачається збільшитися на 600 кг (мал. 3а) внаслідок зміни складу стада по відношенню до надою молока (мал. 3б). При очікуваній нормі внеску в розмірі 0,19 євро на кг молока, річний фінансовий прибуток становитиме 114 євро на корову/рік, тобто 22 800 євро на стадо з 200 корів. Орієнтовна сума є мінімальною, оскільки збільшення надою молока встановлено відносно низьким, а дохід не був розрахований на покращення одночасно з іншими параметрами виробництва.

Мал. 3а + Мал. 3б

Фінансовий прибуток слід розглядати з огляду на мінімальні фінансові інвестиції, необхідні для оптимізації управління молозивом у стаді. Із загальних витрат на період вирощування, близько 1350 євро на телицю (Клаузен 2014), інвестиції в управління молозивом становлять лише близько 0,5% (Мал. 4).

Мал. 4

Визначення призводить до змін та оптимізації виробництва

Молозиво закладає основу для отримання здорових телят і сильних корів. Оптимізація менеджменту молозива є важливим, але простим засобом підвищення продуктивності та економії стада. Інвестиції в поліпшений менеджмент молозива вимагають рішучості та уваги, але фінансово це незначна сума порівняно з іншими витратами в період вирощування. Як фермер і власник стада, ви пожинаєте те, що посіяли – і якщо якість Ваших тварин, на яких базується стадо не оптимальна, то ваш пункт відправлення поганий. З іншого боку, якщо ви вирішите зосередитись на вдалому старті телят, зусилля окупляться позитивними результатами та повернуться в доїльній залі.

Три найважливіші моменти статті:
  • • Молозиво – це перша і найважливіша їжа теляти
  • • Антитіла в молозиві життєво необхідні для отримання здорових телят і сильних корів
  • • Оптимізація управління молозивом – це невелика інвестиція з потенційно великою фінансовою вигодою

Наступні статті будуть зосереджені на тому, наскільки легко, і, що не менш важливо, як мало коштує отримати переваги.

Зворотній зв'язок