Новий стандарт у випоюванні телят для збільшення приростів їхньої ваги

Новий стандарт у випоюванні телят для збільшення приростів їхньої ваги

Сучасні виробники молока постійно намагаються поліпшити здоров‘я стада. Утримання телят міцними та здоровими є запорукою збільшення доходу, який у свою чергу являється змістом функціонування молочної ферми. Щоб це справді стало можливим, телята мусять правильно харчуватися та утримуватися в чистому середовищі, таким чином відсоток смертності зменшиться, а потенціал для вищих надоїв у дорослому віці зросте. За словами Грега Ебтс, власника компанії Calf-Star (www.calfstar.com), це саме те, над чим його компанія працює – впровадження нових, сучасних рішень в годівлі телят на молочній фермі. Грег каже: „Ми постачаємо фермам обладнання, що дає можливість збільшити прирости ваги у телят і, як наслідок, робимо можливим збільшення самого прибутку“. Одним із таких інноваційних продуктів являється автоматична годівниця H&L 100 від компанії Holm&Laue, що швидко завойовує американський ринок. Завдяки можливості налаштування програми годівлі індивідуально, кожне теля має змогу повністю задовольнити свої потреби, чи то отримати молоко, чи то суміші з додаванням окремих медичних засобів та мікро і макроелементів. Одна годівниця з чотирма станціями може випоїти до 100-120 тварин. В порівнянні з конкуруючими продуктами на ринку, H&L 100 являється єдиною системою автоматичної годівлі, що може готувати суміші індивідуально, при цьому обслуговуючи до 120 телят. У 2015 році компанія Holm&Laue презентувала нову Гігієнічну Станцію на міжнародній виставці World Dairy Expo в Медісоні, штат Вісконсін.

Так, як гігієна є надзвичайно важлива для здоров‘я та добробуту телят, нова станція викликала до себе неабиякий інтерес серед учасників заходу, і протягом 2016-2017рр. добре зарекомендувала себе, повністю задовольнивши очікування американських фермерів. Її унікальність полягає в тому, що вся система разом із соскою промиваються після кожних відвідин станції, а системі достатньо лише чотирьох секунд, щоб подати молоко безпосередньо до соски, після розпізнавання тварини. Двічі на добу автоматично вмикається цикл миття системи, а у разі випоювання незбираним молоком – ще частіше. На додачу до цього, конструкція станції має ще й унікальну будову: соска на станції спрямована вниз, повторюючи, таким чином, природній спосіб випоювання теля молоком, а рухаючи соску, теля автоматично отримує невелику кількість молока в рот.

Грег каже:“Увесь цей процес нагадує собою випоювання теля коровою на пасовищі.

Функція автоматичного привчання значно полегшує знайомство тварини з системою“.

Джастін Вагнер, власник ферми „Вагнер“, що неподалік Літчфелда, штат Міннесота говорить, що Гігієнічна станція від компанії Holm&Laue, це великий крок вперед у порівнянні з попереднім поколінням молочних станцій. Телят набагато легше привчати до системи. Щоденне обслуговування стало простішим, піддон для слини швидко миється, соска ополіскується самостійно та зручно знімається у випадку заміни.

Телята миттєво розпізнаються системою завдяки RFID биркам. Стінки станції легко та зручно мити. Я переконаний, що це була чудова інвестиція, іншим фермерам раджу обов‘язково познайомитися з даною новинкою“.

HL100: менеджер телят

Ось, що думає Грег про систему HL100: „Ця годівниця справжній менеджер. Вона значно заощаджує час. Все повністю програмується і функціонує самостійно. Система контролює випоювання кожної тварини, і залежно від віку, темпу розвитку чи стану здоров‘я індивідуальною діетою годує їх. Мета кожного фермерського господарства полягає в оптимізації витрат та в отриманні високого прибутку, і тільки таке інноваційне обладнання в спрмозі цьому посприяти“. Фермер Кевін Ерф, господарство якого знаходиться поблизу м. Монровіль, штат Огайо, погоджується з Грегом: Установивши у себе на фермі автоматичну годівницю, ми не тільки випоюємо телят, а ще й контролюємо кожного. Збільшивши поголів‘я, ми не були змушені залучати додаткових людей“.

Дослідження показують, що оптимальна годівля в ранньому віці визначає майбутні надої, котрі мають потенціал зрости до 15-20%, в залежності від програми годівлі. І, щоб забепечити правильне її виконання та мінімізувати людський фактор, фермер потребує сучасні технології, такі як система автоматичної годівлі HL100 від компанії Holm&Laue.

Зворотній зв'язок